Motorky

Vodičák na motorky teraz už aj v EASY autoškole

Túžiš jazdiť na motorke? Nemáš ešte vodičák na motorku a chceš si ho urobiť? It’s EASY now! Máme pre teba novinku! Teraz môžeš začať svoje prvé jazdy na svojej vysnívanej motorke už aj v našej EASY autoškole! Učiť sa jazdiť budeš na štýlových UM XTREET RC 125, Zontes ZT 310-RYamaha XJ6. Tak poď do toho s nami!

Kurz A1

Vodičské oprávnenie získané absolvovaním kurzu A1 ťa oprávňuje viesť vozidlá sk. A1, čiže dvojkolesové vozidlá (motorky) so zdvihovým objemom motora ≤ 125 cm3  a výkonom ≤ 11kW, a trojkolky so zdvihovým objemom spaľovacieho motora ≥ 50 cm3 a s výkonom ≤ 15 kW.

Obsah kurzu

Kurz sa skladá z 32 hodín teoretickej výuky a 18 hodín praktického výcviku. Jazdiť budeš na cvičisku a v premávke. V rámci kurzu absolvuješ aj kurz prvej pomoci.

Podmienky pre získanie VO sk. A1

Min. vek žiadateľa je 16 rokov. Vodičské oprávnenie sk. A1 ťa oprávňuje viesť vozidlá sk. AM a A1. Kurz si môžeš urobiť aj v kombinácii so sk. B, rozšírením z AM alebo preukázaním 2 ročnej praxe na motorke sk. AM (osobitný výcvik alebo skúška). Skupinu AM nevyučujeme samostatne, je automatickou súčasťou VP sk. B. Skupinu A1 získava automaticky 2- ročný držiteľ VO na sk. B, musí však jazdiť len na motocykli s automatickou prevodovkou a len na cestách v SR.

Kurz A2  

Do skupiny A2 patrí motocykel s výkonom do 35kW. Absolvovaním kurzu sk. A2 obdržíš vodičák na sk. A2 a A1. Máš už vodičské oprávnenie pre sk. A1? Potom ti stačí absolvovať rozšírenie zo sk. A1 na sk. A2.

Obsah kurzu

Kurz sa skladá z 32 hodín teoretickej výuky a 18 hodín praktického výcviku na cvičisku a v premávke. V rámci kurzu absolvuješ aj kurz prvej pomoci.

Podmienky pre získanie VO sk. A2

Min. vek žiadateľa o VP je 18 rokov, tzn. že v deň skúšok musíš mať min. 18 rokov. Vodičské oprávnenie sk. A2 ťa oprávňuje viesť vozidlá sk. AM, A1 a A2. Kurz si môžeš urobiť aj v kombinácii so sk. B, rozšírením z A1, prípadne alebo preukázaním 2 ročnej praxe na motorke sk. A1 (osobitný výcvik alebo skúška).

Kurz A

Vodičské oprávnenie sk. A ťa oprávňuje viesť motocykel nad 35kW a tvojkolky s neobmedzeným výkonom, čiže vozidlá sk. A a podskupín AM, A1 a A2. Pokiaľ už máš vodičské oprávnenie pre sk. A2, môžeš absolvovať rozšírenie na sk. A alebo rozšíriť si na sk. A osobitným výcvikom alebo skúškou (preukázaním 2 ročnej praxe na motorke sk. A2).

Obsah kurzu

Kurz sa skladá z 32 hodín teoretickej výuky a 18 hodín praktického výcviku.  V rámci kurzu absolvuješ aj kurz prvej pomoci.

Podmienky pre získanie VO sk A

Min. vek žiadateľa je 24 rokov. Vodičské oprávnenie sk. A ťa oprávňuje viesť vozidlá sk.A, AM, A1 a A2. Kurz si môžeš urobiť aj v kombinácii so sk. B, prípadne rozšírením zo sk. A2.

Rozšírenie z nižšej skupiny do vyššej

Rozšírenie z nižšej do vyššej skupiny sa dá uskutočniť v prípade, že si vlastníkom VP nižšej skupiny, napr. AM, A1 alebo A2. Rozšírením prakticky urýchliš proces získania VP vyššej skupiny a taktiež ušetríš na kurze, ktorý by si musel absolvovať celý.

Poradie skupín pre rozšírenie:

  1. AM – získavaš automaticky so sk. B
  2. A1 – získaš rozšírením zo sk. AM
  3. A2 – získaš rozšírením zo sk. A1
  4. A – získaš rozšírením zo sk. A2

Rozšírenie z AM na A1, z A1 na A2, resp. z A2 na A urobíš troma spôsobmi

  1. Kurz pre rozšírenie – v prípade, že nemáš 2 ročnú prax, je potrebné absolvovať tento kurz pre rozšírenie o vyššiu skupinu.
  2. Osobitný výcvik: v prípade, že máš dokázateľnú prax na motorke nižšej kategórie min. 2 roky (AM, A1 alebo A2)

Budeš potrebovať potvrdenie od lekára o zdravotnej spôsobilosti a čestné prehlásenie o 2 ročnej praxi. Následne absolvuješ osobitý výcvik v EASY autoškole, ktorý obsahuje 11 vyučovacích hodín teoretickej prípravy a 9 hodín praktického výcviku.

  1. Osobitná skúška: druhý spôsob. Spočíva v tom, že preskočíš povinnú teóriu a jazdy v autoškole a ideš rovno na skúšky. Avšak musíš mať 2 roky praxe dokázateľným spôsobom (čestné prehlásenie). Tvoja skúška bude spočívať v jazde na cvičisku a v premávke so skúšobným komisárom.

Čestné prehlásenie obsahuje:

-EČV a značka motorky, obchodný názov, typ/variant/verzia, najväčší výkon motora, najväčšia prípustná celková hmotnosť a obdobie minimálne 2 rokov, počas ktorých si na nej jazdil. Motorka, na ktorej dokazuješ prax, musí byť min. 2 roky prihlásená. Nemusíš  však byť majiteľom motorky.

Kombinovaný kurz (B + A1/A2/A)

Chceš si urobiť kurz na vodičský preukaz na sk. B a zároveň na A1/A2 alebo A? Tak práve pre teba tu máme kombinovaný kurz, kde popri “B” si urobíš aj niektorú zo skupín kat. A. Získaš tak v jednom kurze vodičák na auto aj na motorku.

Kombinovať môžeš: B + A1, B + A2, B + A.

Obsah kurzu

Kurz obsahuje 37 vyučovacích hodín teórie a 57 vyučovacích hodín praktického výcviku, ktorý sa skladá z jázd na výcvikovom vozidle a z jázd na výcvikovom motocykle.

Podmienky pre získanie VO sk. B a kat. A

Podmienkou je vek v deň skúšok min. 18 rokov (pre sk. B, A1 a A2) a min. 24 rokov (pre sk. A). Je potrebné absolvovať teóriu aj výcvik v autoškole v predpísanej dĺžke.

Kondičné jazdy a doplnkový výcvik na motorkách

Kondičné jazdy na motorku sú určené pre tých, ktorí si chcú osviežiť svoje zručnosti či zlepšiť svoje jazdné vlastnosti na motorke.
Sú určené pre tých, ktorý už vlastnia VP sk. A1, A2 alebo A.

Na čom budeš u nás jazdiť?

V našej EASY autoškole ťa čakajú krásne, nablýskané a obľúbené motorky.
Motorky spĺňajú kvalitatívne a technické parametre výcvikového motocykla.

Kurz A1: UM XTREET RC 125

Objem motora: 125 cm3
Výkon: 7,8 kW
Váha: 133 kg

Kurz A2: ZONTES ZT 310-R

Objem motora: 312 cm3
Výkon: 26 kW
Váha: 159 kg

Kurz A: YAMAHA XJ6

Objem motora: 600 cm3
Výkon: 57 kW
Váha: 220 kg

Kto ťa bude učiť?

Teoretickým výcvikom ťa bude sprevádzať ostrieľaný a vedomosťami nabitý inštruktor Julo Lukačovič. Na našej teórii sa naučíš ako funguje prevodovka, na čo si dať pozor v premávke, ako sa vyhnúť dopravným nehodám a mnoho ďalšieho o motorkách a moto-živote. Teória s Julom bude nielen o učive, ale budeš mať pocit, že počúvaš príbehy a určite ťa to bude motivovať na tvojej ceste za vodičákom na motorku.

Jazdiť budeš s Tomášom, s mladým nadšencom motoriek, ktorý je zároveň zodpovedným a opatrným inštruktorom. Tomáš ťa bude sprevádzať jazdami na všetkých typoch motoriek.

Veríme, že výcvik v EASY autoškole ťa dobre, dôsledne a zodpovedne pripraví na cesty na tvojej motorke. Veľa šťastia!