Ako si vybrať dobrú autoškolu?

Takmer každý z nás sa už niekedy zamýšľal nad tým ako a akú autoškolu si vybrať, či už pre seba alebo pre svojho synátora či známeho. Aké sú kritéria správneho výberu autoškoly? Čo by mala autoškola spĺňať? Aký kurz si vybrať? Na čo si dať pozor?

Cena vs kvalita

Nízka cena by nemala byť kritériom výberu autoškoly. Autoškoly, ktoré ponúkajú svoje kurzy za nízke ceny budú nutne šetriť inde, čo sa môže odraziť na kvalite výcvikových vozidiel, kvalifikácii či v samotnej motivácii inštruktorov, zastaralosti učebných pomôcok či príplatkoch v prípade opakovanej skúšky. Nekvalitný kurz sa môže v konečnom dôsledku predražiť. Doporučujeme byť pri výbere lacného kurzu opatrní a zistiť si čo najviac informácií vrátane referencií od absolventov danej autoškoly.

Referencie

Referencie môžeš získať od svojich známych, rodiny, kamarátov, ale i učiteľov v škole či kolegov. Online referencie v podobe recenzií nájdeš na facebooku či googli. Samozrejme s nijakou autoškolou nebudú vždy všetci 100% spokojní. Ak má autoškola IBA pozitívne recenzie, niečo nie je v poriadku. Čím väčší počet recenzií, tým väčšia pravdepodobnosť, že sa nájde aj nejaká negatívna, avšak takýto obraz autoškoly je dôveryhodnejší.

Kvalitný vozový park

Pri výbere autoškoly si nezabudni pozrieť aj výcvikové vozidlá. Budeš sa učiť jazdiť na zastaralých vozidlách alebo na moderných? Moderné a nové auto sa môže svojou funkcionalitou a riadením oveľa viac podobať tvojmu budúcemu „tátošovi“ a preto ťa môže lepšie pripraviť na tvoje šoférovanie v premávke. Mysli na to, že v takom aute budeš sedieť celý svoj výcvik a určite si budeš chcieť v ňom urobiť aj nejakú tú selfie ????, aby si ukázal(a) kámošom či kámoškám.

Dodržanie stanoveného počtu hodín

Podľa zákona musíš mať odjazdených 41 45 minútoviek či už na cvičisku alebo v premávke. Vďaka jednotnému systému cestnej dopravy sa dá odsledovať či predpísaný počet jázd aj odjazdíš. Počítať si to teda nemusíš ????, akurát sa vždy v aute uisti, že si prihlásený cez svoj token.

Aký kurz si vybrať?

Okrem základného kurzu sk. B (štandard), ktorý ponúkajú všetky autoškoly môže byť v ponuke aj niekoľko ďalších kurzov. V našej ponuke sa môžeš stretnúť s kurzami, ktorí sa prispôsobia tvojim potrebám, napr. zrýchlený kurz, individuálny kurz, kurz v angličtine. Takmer každá autoškola ponúka individuálny kurz či kurz jeden na jedného. Tento kurz je časovo flexibilný a je vhodný pre zamestnaných či pracovne vyťažených ľudí. Kvôli tomuto prispôsobeniu však býva drahší. Okrem kurzu si môžeš priplatiť doplnkové „kondičné“ jazdy, kurz parkovania či „skús si skúšky“. Chýba ti niečo v našej ponuke autoškoly? Ak áno, napíš nám, radi ju vytvoríme a zapracujeme po ponuky.

Na tvoje podnety sa teší Monika, členka EASY autoškoly

Ďalšie aktuality